TOMASZ BIELKA - BEFORE

28.05.2018–08.06.2018
Otwarcie: 28.05.2018, 18:00

Galeria Wydziału Sztuki UP, ul. Mazowiecka 43
KRAKÓW
Pn–pt: 9:00–18:00

Zobacz mapę

Transport tramwajowy
4
24
14

Nauka, technologia, Internet, a także swoboda w podróżowaniu doprowadziły do wyczerpania odkryć społeczeństw odległych geograficznie i kulturowo. Obserwacja jako narzędzie badawcze wykorzystywana jest współcześnie, by analizować i nazywać zachowania oraz relacje najbliższych nam społeczności.

Celem projektu „BEFORE" stała się fotograficzna dokumentacja środowiska związanego z przemysłem modowym a uściślając, szczególny moment, którym jest przygotowanie modelek do wyjścia na wybieg, tuż przed pokazem mody.
Fotografie pokazują backstage pogrążony w chaosie, pełen kontrastów, napięć, sprzecznych gestów, emocji i pośpiechu. Fotograf staje się niewidzialnym uczestnikiem tego chaosu, rejestruje proces w którym rodzi się dzieło - posągowa Afrodyta gotowa do przemierzenia wybiegu.

Wystawa opisuje zaplecze produkcji pokazów mody, jest także refleksją na temat paradoksów fabryki sławy.

Kurator: Beata Długosz

Tomasz Bielka – Urodzony w 1993 roku w Opolu. Absolwent Akademii Fotografii w Krakowie (dyplom u Wojciecha Wilczyka) oraz Buddologii na Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Student kierunku Art & Design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Debiutował w 2014 autorską wystawą „Idylla" w krakowskiej Galerii Pauza.

Wszystkie prace pojawiające się na ścianach galerii będzie można zakupić w formie specjalnie przygotowanych kolekcjonerskich wydruków na wysokiej jakości materiałach archiwalnych.
www.tomaszbielka.com