8304

Otwarcie wystawy studentek i studentów Wydziału lub Katedry Fotografii z Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystyczego w Poznaniu oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej. Pierwszy od prawej Tomasz Gutkowski, prezes Fundacji Sztuk Wizualnych, organizatora Miesiąca Fotografii oraz kuratorki wystawy Patrycja Filarska i Maja Pasternak.
           
Kurde, zmieniliście mi życiowe tory.
Pociąg PKP Intercity wyrusza o 6:23. Pod oczami wory.
Numer 8304 do Was mam. Przyjeżdżam tu z pracą – bo nie sam.

Początek trasy – Szczecin Główny. Po drodze zabieram z przystanków – Poznań Główny, Łódź Widzew. Przewidywany przyjazd pociągu na stację Kraków Główny 14:54. Trzy uczelnie, trzy energie, trzy odmienne podejścia do medium fotografii. Studenci i studentki spotykają się po raz pierwszy w pociągu na południe Polski, by zaszczycić swoją obecnością poszpitalne terytorium. Będą kłótnie i romansy. Densy i montaże. Coś, czego nigdzie indziej nie doświadczycie – 33 młodych artystek i artystów w jednym miejscu. Każdy i każda ze swoim uniwersalnym patrzeniem na otaczające nas światy i wszechświaty, ziemia i podziemia. Łączy nas przestrzeń, łączą nas wzruszenia?

A właściwie jedyne co nas przecina to numer 8304.

Zaprosił Kraków miasto Wraków.
Wystawiamy się punktUalnie.
Opiekują się nami Carina Malarka Miejska i zwykladziewczyna19.Od lewej artyści: Kacper Nowak, Jakub Jezierski, pierwszy od prawej Radomir Majewski
Pierwsza od prawej: Barbara Woźniczka w sali wystawienniczej Moniki Sałygi
Sale wystawiennicze Mateusza Muzyka i Justyny Karczmarek

Artyści: Daniel Dąbrowski i Radomir Majewski
Sala wystawiennicza Jakuba Jazierskiego (w czapce) i Marii Łukaszewskiej
Sala wystawiennicza Dominiki Głowali
Artyst_ Aleksandra Demianiuk podczas performance’u
Sala wystawiennicza Filipa Preisa
Sala wystawiennicza Leny Peplińskiej, Laury Radzewicz i Uli Urban

Mark